Stworzenie własnego pomieszczenia do upraw roślin w domu jest obecnie znacznie ułatwione ze względu na dostępność wielu różnych akcesoriów które możemy wykorzystać do stworzenia namiotu uprawowego niezbyt dużej wielkości, który zapewni naszym roślinom wszystko czego potrzebują.

Naturalnie w tym przypadku dużą rolę będzie odgrywało oświetlenie, jak wiadomo w warunkach naturalnych rośliny mogą korzystając ze światła słonecznego. Jeżeli tworzymy pomieszczenie do uprawy musimy brać pod uwagę konieczność zastosowania oświetlenia sztucznego.

Jak stworzyć warunki do uprawy marihuany indoor?

Profesjonalny sprzęt do hodowli marihuany

W tym przypadku mamy do dyspozycji różnego rodzaju panele LED, które są energooszczędne, dzięki czemu zaoszczędzimy na rachunkach za prąd a także jest to rozwiązanie które nie emituje tak dużej ilości ciepła jak żarówki tradycyjne. Dodatkowo jeżeli chcemy zoptymalizować wykorzystanie naszego oświetlenia możemy zastosować także folię lustrzaną która pomoże nam w lepszym oświetleniu roślin. Może zostać ułożona po bokach, także na górze gdzie będzie pełniła rolę odbłyśników. Z pewnością dzięki temu będziemy mogli zwiększyć plony, jest to także folia światłoszczelna, dzięki czemu zapewnimy odpowiednie uszczelnienie całego namiotu uprawowego.

Oczywiście powinniśmy zadbać także o właściwą wilgotność, dlatego też w tym wypadku powinniśmy wykorzystać specjalne urządzenia które stworzą odpowiedni mikroklimat. Dodatkowo także powinny być to namioty wentylowane. Jak wiadomo ciepło i wilgoć mogą tworzyć pożywkę dla bakterii, dlatego też odpowiednia wentylacja jest bardzo wskazana. Naturalnie można wykorzystać rury z urządzeń do systemów klimatyzacji, doskonale posłużą także różnego rodzaju rury PVC oraz złączki. Dodatkowo także wilgotność może być obsługiwana przez sterownik automatyczny, dzięki czemu stworzymy optymalne warunki do uprawy.

Tego rodzaju profesjonalny sprzęt do hodowli marihuany sprawi że uzyskamy wysokie plony, będziemy mogli znacznie zautomatyzować cały proces, można przykładowo zautomatyzować proces dostarczania wody do gleby jak również sprawować stały nadzór nad systemem wymiany powietrza.