Adwokat zajmujący się prawem pracy współpracuje ze swoimi klientami przy tłumaczeniu, doradzaniu i prowadzeniu sporów prawnych dotyczących pracy.

Adwokat praktykujący prawo pracy może współpracować zarówno z pracownikami, jak i pracodawcami. Większość prawników zajmujących się prawem pracy łączy w swojej praktyce spory sądowe, mediacje i sporządzanie dokumentów.

Kiedy zwrócić się po pomoc do adwokata od prawa pracy?

Sprawami cywilnymi zajmuje się prawnik z miejscowości Chełm

Niektóre z kancelarii adwokackich współpracuje wyłącznie z pracownikami lub z pracodawcami. Powód tego wyboru biznesowego jest ugruntowany w osobistym wyborze lub polityce biznesowej kancelarii. Niemniej jednak większość kancelarii i adwokatów specjalizujących się w prawie pracy w ramach praktyki ogólnej pracuje zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Pracownik, który czuje się poszkodowany lub niesprawiedliwie potraktowany czy zwolniony z pracy może zatrudnić dowolnego prawnika. Należy pamiętać, że im większa kancelaria adwokacka i bardziej doświadczony prawnik, tym zazwyczaj wyższe będą ceny za współpracę.

Zazwyczaj jednak prawnicy zajmujący się prawem pracy i działający po stronie pracownika nie pobierają stawki godzinowej, a raczej pobierają opłatę warunkową za sprawę wygraną. Zazwyczaj jest to procent przyznanego odszkodowania. Konsultacje w kancelarii prawa pracy są bezpłatne lub niezależnie od stawki godzinowej dla prawnika przeprowadzającego pierwszą konsultację. Niektóre firmy mogą oferować zniżkę za pierwszą jednogodzinną konsultację zamiast zwykłej stawki godzinowej prawnika. Wszystko oczywiście zależy od polityki konsultacyjnej kancelarii adwokackiej.

Najczęstszym problemem, z którym spotykają się prawnicy, jest niezgodne z prawem rozwiązanie stosunku pracy. Należy pamiętać, że pracownicy i pracodawcy mogą wynająć pomoc prawną z zakresu prawa pracy za niższą cenę lub bezpłatnie w przypadku niektórych spraw w sądzie pracy. Z pewnością prawnik z miejscowości Chełm może nam również pomóc w wielu sprawach cywilnych, rodzinnych, spadkowych, o odszkodowanie, a także w sprawach karnych i administracyjnych.