Kwas hialuronowy to uniwersalna substancja, którą wykorzystuje się w różnych zabiegach. W ostatnich latach coraz częściej stosuje się ją do powiększania ust. Dlaczego to właśnie tego typu preparaty gwarantują najlepsze rezultaty?

Kiedy warto wypełnić usta kwasem hialuronowym?

Rekomendacją do modelowania lub powiększenia ust kwasem HA może być niezadowolenie pacjenta z powodu kształtu, lub struktury tej części twarzy. Korekcja ust stanowi sposób na poprawę kolorytu, a także do niwelowania asymetrii. Nieestetyczny wygląd warg może być związany nie tylko w genetyką danego pacjenta. Często wynika też z działania czynników zewnętrznych, takich jak promienie słoneczne, wahania temperatur czy ekspozycja na silny wiatr.

Zastosowanie kwasu hialuronowego gwarantuje biostymulację w głębszych warstwach naskórka. W praktyce oznacza to, że zabieg modelowania nie tylko powiększa usta, ale również zapewnia im lepsze nawilżenie. Aplikacja substancji polega na iniekcji w czerwień wargową. W ten sposób kwas hialuronowy będzie najdłużej oddziaływał na pacjenta.

Jak przebiega zabieg powiększania ust?

Powiększanie ust przy pomocy kwasu hialuronowego zaczyna się od konsultacji ze specjalistą. Po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań lekarz medycyny estetycznej nakłada preparat ze środkiem znieczulającym w postaci kremu lub żelu. Następnie specjalista wstrzykuje preparat z kwasem hialuronowym i substancjami pomocniczymi przy pomocy kaniuli lub igły w głąb czerwieni wargowej.

Niniejsza mieszanka ma postać żelu. Forma preparatu ma właściwości polegające na zwiększaniu objętości ust i redukcji zwiotczeń oraz bruzd w okolicach ust. Warto też zaznaczyć, że specjalista korzystający z kaniuli ma szansę znacznie ograniczyć ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych podczas wykonywania zabiegu. Dzięki temu, po procesie u pacjenta nie powinny wystąpić skutki uboczne w postaci zasinień.

Dlaczego warto powiększyć usta kwasem HA?

Po zastosowaniu kwasu hialuronowego na usta rezultaty będą widoczne przez czas od 6 do 12 miesięcy, w zależności od organizmu danego pacjenta. Innymi czynnikami determinującymi długość widocznych efektów jest styl życia czy uwarunkowania genetyczne.

Po zabiegu pacjent może zauważyć wyraźną poprawę objętości, kolorytu, a także kształtu ust. Okolica pozostaje dłużej nawilżona i sprawia wrażenie pełniejszej.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po powiększaniu ust przez co najmniej 24 godziny nie powinno się uprawiać sportu, spożywać alkoholu i palić papierosów. Zaleca się również wstrzymanie się od wykonywania makijażu na okres regeneracji iniektowane okolicy. Standardową procedurą pozabiegową jest również wizyta kontrolna, która powinna mieć miejsce w okresie od 1 do 2 tygodni po zastosowaniu kwasu hialuronowego.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym gwarantuje wyraźny, a jednocześnie naturalny efekt. Z tego powodu, osobom niezadowolonym ze swojego kształtu lub koloru ust zaleca się umówienie na konsultację ze specjalistą pod kątem tego zabiegu.