Pod skrótem CKZ kryje się specjalny certyfikat kompetencji zawodowych, którego posiadanie jest wymagane od przedsiębiorców prowadzących działalność w branży transportowej.

Jest to dokument, który potwierdza posiadanie odpowiedniej wiedzy oraz kwalifikacji wymaganych w transporcie, a bez niego prowadzenie działalności jest niezgodne z prawem obowiązującym w naszym kraju. Okazuje się, że taki certyfikat można wyrobić w ramach różnych egzaminów, a także można dokonać jego użyczenia poprzez prowadzenie działalności z osobą, która posiada taki dokument.

Gdzie szukać firm oferujących wyrobienie lub użyczenie CKZ?

Jak szukać pomocy w uzyskaniu certyfikatu kompetencji zawodowych?

Na polskim rynku działa wiele firm, które oferują przygotowanie się do egzaminów umożliwiających uzyskanie certyfikatu kompetencji zawodowych. Oprócz tego spore ich grono „wynajmuje” swoich pracowników, którzy już posiadają takie certyfikaty. Mogą oni zostać osobami zarządzającymi w firmach klientów i w ten sposób prowadzenie działalności transportowej staje się w pełni legalne. Jest to tak zwane użyczenie certyfikatu CKZ. Rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością ze względu na możliwość uzyskania takich uprawnień bardzo szybko i bez potrzeby przeprowadzania egzaminów.

Poszukiwanie dobrych lokalnych firm zajmujących się certyfikatami, ich uzyskiwaniem oraz użyczaniem, nie jest trudnym zadaniem. Warto między innymi zapoznać się z ogłoszeniami w prasie lokalnej oraz innych mediach o charakterze lokalnym (radio, itp.). Dobrym pomysłem jest też zasięgnięcie opinii znajomych oraz zaprzyjaźnionych firm. Dzięki temu można będzie znaleźć dobrych usługodawców, którzy są godni polecenia.

Na szczęście wiele ciekawych ofert i informacji można znaleźć bez większych kłopotów w Internecie. W sieci dostępne są liczne strony porządnych firm wraz z ich ofertami, danymi kontaktowymi, itp. Warto między innymi zajrzeć na stronę dlatransportu.com ckz. Jest to firma, która specjalizuje się w różnego rodzaju licencjach oraz wspomnianym wyżej certyfikacie CKZ.