Wybierając pomnik cmentarny dla bliskiej osoby, należy zastanowić się nie tylko nad jego kształtem i rozmiarem. Należy też dobrze przemyśleć kwestię materiału, z którego powinien być on wykonany oraz innych elementów dodatkowych. Jaki nagrobek wybrać i na co zwracać uwagę w tym procesie?

Wybierz wytrzymały materiał, dostosowany do warunków pogodowych

Jedną z najistotniejszych kwestii podczas wybierania nagrobka, jest decyzja dotycząca materiału, z którego ma być on wykonany. Do najczęściej wybieranych należy bez wątpienia granit. Jest to naturalny kamień, który charakteryzuje się ogromną wytrzymałością i odpornością na warunki pogodowe panujące w Polsce. Nie straszne mu mrozy oraz wysokie temperatury w okresie letni. Nie traci koloru wskutek dużego nasłonecznienia, a w zacienionych miejscach nie porasta mchem oraz innymi naroślami. Dlatego nagrobki granitowe w Polsce są jednymi z najczęściej wybieranych. 

Obok granitu, producenci proponują również nagrobki z marmuru i piaskowca. Zachwycają one elegancką stylistyką i wyglądem, ale jednocześnie są zdecydowanie mniej trwałe niż nagrobki wykonane z granitu. Wymagają także bardziej uważnej pielęgnacji i stosowania specjalnych środków do ich czyszczenia. Ponadto marmur to skała bardzo kosztowna. Inwestycja w nią w przypadku nagrobków często po prostu się nie opłaca. 

Zaufaj specjalistom, którzy od lat działają w branży i cieszą się uznaniem

Granit to kamień, który występuje w naprawdę wielu różnych wzorach i kolorach. Sprawia to, że można bez najmniejszego problemu znaleźć wariant, który najlepiej będzie pasował do Twoich oczekiwań względem estetyki pomnika cmentarnego. Szeroki wybór różnych barw granitu doceniany jest także w przypadku wykańczania wnętrz oraz wykonywania elementów architektonicznych do ogrodów. 

Jeśli zależy Ci na tym, aby wybrany nagrobek był solidny i naprawdę estetycznie wykonany, to koniecznie postaw na sprawdzone usługi specjalistów z tej branży. Wybierz firmę, która posiada doświadczenie i oferuje różne dodatkowe usługi, które pozwalają odpowiednio spersonalizować nagrobek w taki sposób, aby jak najlepiej spełniał Twoje wymagania.