Aktualnie spore grono ludzi mogących się pochwalić odpowiednimi zasobami wiedzy, umiejętności oraz dobrą znajomością języka angielskiego, podejmuje decyzję o zarejestrowaniu własnej działalności gospodarczej na terenie Anglii.

Możliwe jest zakładanie nowych firm lub można też rozszerzyć swoją działalność, która jest prowadzona na terenie Polski. Pozwoli to wejść na zupełnie nowy rynek oraz poszerzyć zyski swojego przedsiębiorstwa przyjmując płatności w funtach, czyli w jednej z najdroższych walut na świecie. Warto jednak pamiętać, że prowadzenie firmy na terenie Anglii jest związane z obowiązkiem zadbania o różne ważne sprawy rachunkowe, księgowe i podatkowe.

Firmy księgowe dla firm działających w UK

Fachowa pomoc biur rachunkowych

Nie wszyscy przedsiębiorcy z Polski znają dobrze angielskie przepisy podatkowe czy też lokalny język, aby samodzielnie prowadzić firmową księgowość. Na szczęście na terenie Anglii i Polski można znaleźć wiele polskich biur rachunkowych obsługujących przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na prowadzenie działalności na wyspach. Bardzo ważnym atutem ofert takich firm jest fakt, że ich pracownicy obsługują klientów w języku polskim. Umożliwi to łatwe i bezproblemowe wyjaśnienie różnych wątpliwości oraz odpowiadanie na pytania bez ryzyka pomyłki lub nieporozumienia.

Profesjonalne polskie biura rachunkowe działające w Anglii oferują swoją pomoc dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub zakładających cywilne spółki partnerskie. Poza tym w ofertach dobrych biur możliwe jest znalezienie usług z zakresu doradztwa finansowego, podatkowego i księgowego, z których mogą korzystać różne korporacje i większe firmy. Biura rachunkowe działające w Anglii zajmują się bieżącą obsługą istniejących firm oraz przedsiębiorców, którzy dopiero planują zarejestrowanie własnej firmy na obszarze tego kraju. Biura takie pomagają w przygotowywaniu i składaniu stosownych dokumentów w odpowiednie miejsca.

Internet jest źródłem bardzo wielu ciekawych ofert firm, takich jak na przykład https://cblfinance.co.uk. Oferują one profesjonalne załatwianie formalności, sporządzanie dokumentów, doradztwo oraz wiele innych usług związanych z szeroko pojętą księgowością dla firm prowadzonych na obszarze Anglii. Znalezienie takich ofert nie jest trudne. Wystarczy poświęcić trochę czasu na przejrzenie zasobów Internetu.