Iveco do firma produkująca samochody dostawcze oraz ciężarowe, które mogą posiadać różnego rodzaju wyposażenie, służyć do różnych celów, nie tylko transportowych.

Mogą być zastosowane w budownictwie przykładowo jako wysięgniki koszowe, mógł służyć także jako chłodnie czy też samochody dla straży pożarnej. Oczywiście w jednym z najbardziej popularnych modeli jest Iveco Daily, jest to model produkowany od 43 lat. Obecnie występuje w wielu różnych odmianach, można wybrać silniki o pojemności 2,3 l lub też 3,0 l, warto zwrócić uwagę iż pojazdy Iveco posiadają obecnie systemy oczyszczania spalin, zatem są to pojazdy przyjazne dla środowiska.

Samochody dostawcze dla firm

Uniwersalny pojazd dostawczy Iveco Daily

Oczywiście nowoczesne samochody służące do przewozu towarów to także wygoda dla kierowcy, wyposażone są naturalnie w systemy GPS, które z pewnością pozwolą na szybkie znalezienie punktu docelowego. Dodatkowo posiadają także wygodne siedzenia, wiele nowoczesnych rozwiązań sprawia, iż kierowca poczuje komfort, wielogodzinna jazda nie będzie sprawiała problemów. Bardzo istotny w tym przypadku jest wygodny fotel kierowcy, który będzie posiadał możliwości wielu ustawień, w taki sposób aby jak najlepiej zająć pozycję za kierownicą pojazdu.

Z tego rodzaju pojazdów często korzystają ekipy budowlane, firmy które muszą przewozić sprzęt, mogą być to przykładowo samochody serwisowe. Oczywiście często wykorzystują je także kurierzy czy też firmy, które dostarczają meble lub gabaryty. Tego typu pojazdy to różnorodność modeli, warto pamiętać iż można wybrać także wersję z dodatkowymi siedzeniami. W tym przypadku będzie to dobry pomysł, jeżeli chcemy wybrać auto dla ekipy w remontowo-budowlanej gdzie chcemy pomieścić przykładowo 4 lub też 5 osób a także sprzęt niezbędny do pracy. W tym przypadku przestrzeń ładunkowa jest odpowiednio zoptymalizowana, aby spełniać wymagania związane z przewozem różnego rodzaju ciężkich oraz długich przedmiotów.

Dlatego też samochody Iveco Daily cieszą się dużym zainteresowaniem, często możemy spotkać je na drogach w różnych wariantach. Warto wybrać w tym przypadku odpowiednią wersję silnikowa, dodatkowo także wersje dłuższe o innym rozstawie osi. Będzie to auto które może posłużyć także w przypadku nieco cięższych ładunków, wówczas wybierzemy przykładowo silnik o mocy ponad 200 koni mechanicznych.