Po zakupie nowej konsoli PlayStation 4 lub PlayStation 5 wiele osób zastanawia się, czy powinni subskrybować PlayStation Plus.

Jeśli często gramy w gry online na PlayStation, lubimy grać wspólnie ze znajomymi i chcemy mieć duży wybór gier na konsoli, kupowanie gier w PlayStation Store może być dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Dodatkowo członkostwo w PlayStation Plus upoważnia cię do pobrania na konsolę dwóch gier miesięcznie całkowicie za darmo, dlatego warto taki abonament wykupić.

Jakie korzyści dla użytkowników oferuje subskrypcja PlayStation Plus?

PlayStation Plus to usługa subskrypcji online, która rozszerza twoje istniejące bezpłatne konto PlayStation Network. Zapewnia darmowe gry, zniżki i inne korzyści, które pomogą ci w pełni wykorzystać możliwości konsoli PlayStation. Jest to również niezbędne do grania w gry online dla wielu graczy. PlayStation Plus można kupić jako miesięczne, trzymiesięczne i 12-miesięczne członkostwo we wszystkich krajach, które mają dostęp do PlayStation Store. Z pewnością wiele osób zastanawia się, co tak naprawdę daje członkostwo PlayStation Plus i jakie ma zalety. PlayStation Plus to usługa subskrypcyjna, która zapewnia przede wszystkim możliwość grania w grę online dla wielu graczy jednocześnie, a także zdobycie co miesiąc dwóch gier na konsolę PlayStation całkowicie za darmo. Co miesiąc pojawiają się nowe darmowe gry, dlatego w ten sposób możemy bez żadnych kosztów zbudować pokaźną kolekcję na dysku. Subskrybenci PlayStation Plus mają również dostęp do ekskluzywnych rabatów na różnorodne gry, z których nie mogą korzystać zwykli użytkownicy PlayStation Store. Przykładowo interesująca nas gra jest obniżona o 30 procent, ale tylko dla posiadaczy subskrypcji PlayStation Plus ta cena jest obniżona o 80 procent. Dodatkowo subskrybenci mogą przechowywać zapisy gry w chmurze udostępnionej przez Sony.

PlayStation Plus nie jest wymagane do grania w gry dla jednego gracza i nie jest wymagane podczas grania w gry wieloosobowe, jeśli wszyscy grający w tę grę siedzą przed tą samą konsolą z kontrolerem. Jest to wymagane tylko w przypadku gier online. Jeśli chcesz grać w gry online dla wielu graczy na konsoli PlayStation, potrzebujesz PlayStation Plus. Jeśli spróbujesz skorzystać z funkcji online dla wielu graczy w grze bez uprzedniej subskrypcji, zobaczysz komunikat, że potrzebujesz PlayStation Plus. Ponadto usługa PlayStation Plus nie jest wymagana do korzystania z innych funkcji online, w tym aplikacji multimedialnych, takich jak Netflix i YouTube, czy przeglądarki internetowej na PlayStation 4. Z wszystkich tych funkcji możesz korzystać nawet bez abonamentu. Każdego miesiąca firma Sony oferuje abonentom PlayStation Plus kilka bezpłatnych gier, zwanych także grami „Instant Game Collection”.

W ciągu miesiąca, w którym te gry są dostępne, możesz je ściągnąć za darmo na konsolę PlayStation. Następnie możesz zachować te gry w swojej bibliotece, pobrać je i grać za darmo, o ile twoje członkostwo w PlayStation Plus jest aktywne. Jeśli nie zrealizujesz gry, gdy jest ona bezpłatna przez miesiąc, nie otrzymasz jej za darmo. Oznacza to, że po wykupieniu subskrypcji PlayStation Plus nie otrzymasz żadnej z wcześniej bezpłatnych gier. Oznacza to również, że jeśli nie będziesz pobierać bezpłatnych gier co miesiąc, niektóre stracisz i nie otrzymasz ich za darmo. Gracze, którzy są członkami PlayStation Plus od dłuższego czasu, mogą mieć bibliotekę pełną setek gier, które nabyli bezpłatnie. Aktualne darmowe gry dla subskrybentów PlayStation Plus można wyświetlić w witrynie Sony, a także listę gier, które Sony wcześniej rozdało. Nie spodziewaj się jednak najnowszych wysokobudżetowych gier w dniu ich premiery, chociaż możesz je zobaczyć za darmo kilka lat po ich dacie premiery.

Co to jest PlayStation Plus i czy warto ją zakupić?

Wygodna platforma dla graczy PlayStation Plus

Możesz pobierać i grać w darmowe gry ze swojej biblioteki tylko wtedy, gdy masz aktywne członkostwo playstation plus. Jeśli Twoja subskrypcja wygaśnie, nie będziesz mieć możliwości grania w gry. Wyjątkami są darmowe motywy i awatary, do których nadal będziesz mieć dostęp, nawet jeśli nie jesteś już subskrybentem. Jeśli zrestartujesz subskrypcję, odzyskasz dostęp do wszystkich darmowych gier, które wcześniej kupiłeś, i będziesz mógł ponownie w nie zagrać.