Tylko dlatego, że ukończyłeś szkołę i opuściłeś swoje nastoletnie lata w przeszłości, nie oznacza to, że skończyłeś walkę z trądzikiem.

Trądzik to schorzenie, które dotyka miliony ludzi na całym świecie i w niektórych przypadkach może poważnie wpłynąć na twoje życie społeczne, a także na zdrowie psychiczne i fizyczne.Unikaj pozostawiania potu na skórze, ponieważ może powodować pryszcze. Pot zapewnia podłoże potrzebne do przetrwania i rozmnażania się trądziku. Dlatego po każdym treningu lub w wysokich temperaturach delikatnie zmyj pot z twarzy, aby skóra była czysta.Staraj się unikać produktów kosmetycznych na bazie oleju, jeśli Twoja skóra ma skłonność do trądziku. Olej zawarty w ciężkich środkach nawilżających lub podkładach na bazie oleju może blokować pory, co prowadzi do powstawania zaskórników, zaskórników i wyprysków. Produkty na bazie oleju mogą również zapewniać dobre środowisko do rozmnażania się bakterii na skórze, co może spowodować wybuch trądziku.Jeśli masz problemy z pryszczami, spróbuj użyć maski miodowej jeden do dwóch razy w tygodniu. Naturalne właściwości antybakteryjne miodu mogą zabijać bakterie, co pomaga zapobiegać infekcjom, a także zmniejsza ilość pracy układu odpornościowego, dzięki czemu może szybciej usuwać trądzik. Uważa się również, że miód zawiera składniki odżywcze niezbędne do leczenia, a nawet może zmniejszyć ból.Możesz powstrzymać rozwój trądziku, biorąc trochę wody utlenionej i nakładając go obficie na czerwony i wyboisty obszar. Czerwony, wyboisty obszar to zainfekowany por, który spuchł z powodu nadmiernej ilości brudu. Nadtlenek pomoże wysuszyć pory i zmniejszyć zaczerwienienie.Znajdź odpowiedni dla siebie system do mycia twarzy. Nie wszystkie są sobie równe, a niektóre bardziej podrażnią Twoją skórę niż ją ukoją i oczyszczą. Info Biznes - Biznesowe porady i ciekawostki

Używanie tego samego systemu każdego dnia i utrzymywanie skóry w czystości i nawilżeniu pomoże organizmowi w naturalnej obronie przed atakiem i zwalczaniem trądziku.Nie używaj wielu zabiegów na trądzik na raz.

Chociaż może być kuszące, aby wypróbować jak najwięcej kremów i balsamów przeciwtrądzikowych, jeśli używasz więcej niż jednego na raz, ryzykujesz uszkodzenie skóry. Niektóre kremy na trądzik zawierają bardzo silne składniki, które mogą być dość ostre dla skóry, aw niektórych przypadkach mogą ze sobą reagować i powodować nieodwracalne uszkodzenia.Oprócz oczyszczania i diety, możesz zmniejszyć trądzik, zmniejszając poziom stresu. Wysoki poziom stresu powoduje wybuch z powodu uwolnienia hormonu zwanego kortyzolem. Kortyzol może zatykać pory, co prowadzi do trądziku. Poświęć trochę czasu na relaks w ciągu dnia, odpoczywając lub wykonując lekkie ćwiczenia, takie jak joga.Aby pomóc pozbyć się tego uciążliwego trądziku, używaj tylko delikatnych, naturalnych produktów na skórze. Produkty zawierające zbyt wiele chemikaliów pozbawią skórę naturalnych olejków i doprowadzą do zatkania porów i trądziku. Najlepszą zasadą jest stosowanie jak najmniejszej ilości na skórze, aby mogła się zagoić.Dla sportowców, którzy zmagają się z trądzikiem, pamiętaj, że pot może zatykać pory i zwiększać wypryski. Aby złagodzić uszkodzenia skóry spowodowane utrzymującym się potem (zwłaszcza z klamer kasku i naciskania pasków pod brodę), podczas gry należy jak najczęściej wycierać twarz. Postaraj się również uzyskać dostęp do wody i spłukać twarz, jeśli czas na to pozwoli.Postępując zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, nie musisz już mieć do czynienia z próbą ukrycia tego pryszcza lub wystrzelenia pryszcza przed nadejściem daty. Możesz czuć się komfortowo we własnej skórze i dumny, wiedząc, że zrobiłeś wszystko, co możliwe, aby Twoja twarz była zdrowa i czysta.