Ataki paniki są jak życie w strachu; wpadasz w panikę z powodu wielu rzeczy, które cię stresują i masz wrażenie, że z tego powodu umrzesz.

Wszystko sprawia, że ​​czujesz się, jakbyś żył w strachu i prawdopodobnie obciąża twoje relacje. Nie martw się; poniższe wskazówki pomogą Ci znaleźć ulgę.Używanie taktyk, aby odwrócić uwagę podczas ataku paniki, może pomóc ci szybciej się uspokoić. Spróbuj jak najszybciej policzyć od 100 do tyłu. Pracuj nad złożonym problemem matematycznym. Włącz radio i śpiewaj do piosenki, którą znasz. Skoncentruj się na jedzeniu jabłka. Rozwiąż krzyżówkę. Wszystko, co wymaga skupienia i jasnego myślenia, pomoże ci oderwać się od niepokoju i skierować go na działanie, które pomoże ci się zrelaksować.Kiedy doświadczasz ataku paniki, powinieneś skoncentrować się na swoich uczuciach i zapisać je w dzienniku. Musisz skupić się na swoich PRAWDZIWYCH uczuciach, a nie na lękach przed tym, co może ci się przydarzyć w przyszłości. Trzymaj się tego, co czujesz teraz i jak myślisz, że te uczucia odnoszą się do twojego stanu przed atakiem.Przewiduj swój atak paniki. Jeśli cierpisz na ataki paniki, musisz mieć plan radzenia sobie z nimi, gdy się pojawią. Nie chcesz dać się zaskoczyć, więc wiedz, co zrobisz, zanim zaczniesz mieć atak paniki.W środku ataku paniki wyobraź sobie spokojną scenę. Nieskomplikowane porady pomocne w zarządzaniu atakami paniki

Na początku może to być trudne, ale przy odrobinie praktyki będziesz w stanie pokonać atak paniki, wizualizując spokojne miejsce i pozwalając sobie na relaks, dopóki atak paniki nie ustąpi.Pamiętaj, że leki to tylko część planu.

Jeśli używasz leków, aby radzić sobie z lękiem, ważne jest, abyś nadal rozmawiał z przyjaciółmi i rodziną o tym, jak idzie twój oddział i problemy. Zawsze bądź o krok przed swoim lękiem i atakami paniki.Jeśli czujesz atak paniki, zrób coś! Zmyj naczynia, weź kąpiel, idź na długi spacer, ale pamiętaj, żeby zrobić coś, co albo spali nadmiar energii, albo pomoże Ci się uspokoić. Wybierz się na długi spacer, a następnie skorzystaj z długiej kąpieli!Pożycz pomysł od linii lotniczych, oddychając w papierowej torbie, gdy czujesz się spanikowany. Ten akt nie tylko pomaga odwrócić uwagę od ataku paniki, ale ze względu na zwiększoną ilość dwutlenku węgla w zamkniętej przestrzeni jak worek, powietrze, którym oddychasz, szybciej cię rozluźnia.Wiele osób cierpiących na ataki paniki lub zaburzenia paniki znajduje ulgę dzięki terapii poznawczo-behawioralnej. W rzeczywistości badania pokazują, że aż 80% pacjentów otrzymuje znaczną ulgę w objawach w wyniku strategii, których uczą się dzięki tej technice. Terapia poznawczo-behawioralna pomaga zrozumieć przyczynę ataków i uczy sposobów na zmianę lub wyeliminowanie negatywnych zachowań i procesów myślowych, które prowadzą do ataków.Zatrzymaj negatywny dialog. Negatywne dialogi to jedna z rzeczy, które mogą wywołać atak paniki. Jednym z powodów, dla których panika się utrzymuje, jest sposób, w jaki rozmawiasz ze sobą. Zamiast skupiać się na swoim strachu, naucz się wystrzegać strachu. Powiedz sobie, że masz kontrolę i nie pozwolisz, by atak paniki cię pochłonął. Mów do siebie w relaksujący, kojący sposób i pamiętaj, że panika minie.Strach nie jest końcem świata, podobnie jak ataki paniki. Nie jesteś sam i nie jesteś jedynym, który ma ten stan. Jest wiele osób, które na nią cierpią i dostępnych jest wiele metod leczenia. Te wskazówki powinny dać ci radę i spokój ducha, wiedząc, że możesz zacząć czuć się lepiej.