Niezależnie od tego, czy próbujesz wydostać się z góry długów, czy chcesz dowiedzieć się, jak zaoszczędzić więcej, zarządzanie finansami może ci pomóc.

Czytaj dalej, aby poznać kilka prostych wskazówek i sztuczek, których możesz użyć, aby poprawić swoją sytuację finansową i zacząć oszczędzać więcej z każdej wypłaty.Jeśli chodzi o własne finanse, zawsze bądź zaangażowany i podejmuj własne decyzje. Chociaż można polegać na poradach swojego brokera i innych profesjonalistów, upewnij się, że to Ty podejmiesz ostateczną decyzję. Grasz własnymi pieniędzmi i tylko Ty decydujesz, kiedy jest czas na zakup, a kiedy na sprzedaż.Jedz tak, jakbyś nie był turystą, gdy chcesz zaoszczędzić na kosztach jedzenia podczas podróży. Ceny restauracji w Twoim hotelu i okolicy będą zawyżone, więc dowiedz się, gdzie jedzą miejscowi. W lokalnych restauracjach znajdziesz więcej etnicznych potraw za mniejsze pieniądze.Aby zmaksymalizować pieniądze w portfelu, staraj się nie robić zakupów na pusty żołądek. Kiedy jesteś głodny, jesteś bardziej podatny na zakupy pod wpływem impulsu, biorąc pod uwagę wyższy poziom stresu i niepokoju. Dodatkowo zazwyczaj wydasz pieniądze na fast food, które z czasem się zsumują.Upewnij się, że wyznaczyłeś sobie cele, aby mieć punkt odniesienia do osiągnięcia każdego tygodnia, miesiąca i roku. Umożliwi to ukształtowanie dyscypliny potrzebnej do wysokiej jakości inwestowania i skutecznego zarządzania finansami. Jeśli osiągniesz swoje cele, ustaw je wyżej w następnym wybranym przez siebie przedziale czasowym.Usiądź i zsumuj wszystkie pieniądze, które co miesiąc dostajesz do domu. Następnie usiądź i zsumuj kwotę, jaką kosztują Twoje miesięczne rachunki. Osobiste porady finansowe, dzięki którym z pewnością zaoszczędzisz pieniądze

Odejmij pieniądze, które wydajesz na rachunki, od swoich miesięcznych dochodów.

Liczba, którą wymyślisz, to kwota, którą musisz wydać na wszystko inne – jedzenie, odzież, lekarstwa, przedmioty luksusowe itp. Nie przekraczaj tej kwoty. Zapewni to, że masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapłacić wszystkie rachunki i nie będziesz wydawać więcej, niż zarabiasz.Jeśli jesteś nowy w niezależności finansowej, zachowaj ostrożność przy korzystaniu z kart kredytowych, zwłaszcza jeśli nie masz ukończonych 21 lat. Dawno, dawno temu, karty kredytowe były swobodnie wydawane studentom college’u. Teraz musisz mieć możliwy do udowodnienia dochód lub mieć cosignera. Zanim złożysz wniosek o konto, poznaj jego specyficzne ograniczenia.Jeśli jesteś samozatrudniony, nie zapomnij odliczyć składek ubezpieczeniowych od podatków. Potrącona kwota premii zmniejszy skorygowany dochód brutto i możesz z niej skorzystać, nawet jeśli nie wyszczególnisz swoich potrąceń. Może to zaoszczędzić sporo czasu podatkowego, więc nie zapomnij o tym.W miarę możliwości płać gotówką. Noszenie gotówki to namacalne przypomnienie, ile lub mało pieniędzy pozostało, aby zaspokoić nadchodzące potrzeby i wydatki. W przeciwieństwie do kart debetowych i kredytowych, gotówka jest akceptowana praktycznie wszędzie i jest wiecznie wolna od irytujących dopłat, opłat i mylącego drobnego druku.Kup zszywki hurtowo i zaoszczędź duże pieniądze. Zamiast kupować te małe torebki cukru i mąki, myśl w kategoriach dwudziestu pięciu funtów na raz. To może wydawać się dużo, ale pieniądze, które zaoszczędzisz, uzasadnią wymaganą przestrzeń magazynową. Tylko upewnij się, że przechowujesz wszystko bezpiecznie w puszkach lub innych pojemnikach odpornych na gryzonie.Jak widać, oszczędzanie nie jest tylko kwestią siły woli. Musisz poświęcić trochę czasu, aby przyjrzeć się swoim finansom i zdecydować, jakie zmiany chcesz wprowadzić. Teraz, gdy przeczytałeś ten artykuł, powinieneś mieć lepszy pomysł na to, jakie zmiany powinieneś wprowadzić w pierwszej kolejności, aby poprawić swoją sytuację finansową.