Co powstrzymuje Cię od spróbowania witamin i minerałów? Obawiasz się, że nie znasz tematu na tyle, aby wybrać odpowiednie produkty? Jeśli tak, ten artykuł zawiera podstawową wiedzę, której szukasz.

Przeczytanie tego zapewni Ci podstawy w temacie, na których naprawdę możesz się oprzeć.Dla mężczyzn powyżej 50 roku życia dla optymalnego zdrowia wymagany jest inny zestaw witamin i minerałów. Witaminy, takie jak cynk, kwas pantotenowy i niacyna, zmniejszają się wraz z wiekiem mężczyzn. Poszukaj suplementów skierowanych specjalnie do mężczyzn w wieku powyżej 50 lat, aby uzyskać najlepszą mieszankę dla optymalnego zdrowia.Nigdy nie ignoruj ​​ostrzeżeń dotyczących poziomu witamin. Witaminy i suplementy mogą powodować poważne skutki uboczne, gdy są przyjmowane na receptę i leki bez recepty. Żeń-szeń może być bardzo niebezpieczny, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub przyjmujesz leki nasercowe. Likopen może być śmiertelny, jeśli masz alergię na pomidory. Zawsze czytaj etykiety ostrzegawcze lub skonsultuj się z farmaceutą lub lekarzem przed zażyciem jakichkolwiek witamin lub suplementów.Nie używaj herbaty ani kawy do zmywania witamin i minerałów. Napoje te mogą hamować wchłanianie niektórych minerałów. Udowodniono, że herbata zmniejsza ilość żelaza wchłanianego przez organizm. Chociaż nie wykazano, aby kawa miała takie same efekty, najlepiej nie ryzykować.Przyjmowanie witaminy E przynosi wiele korzyści, ale kobiety również jej potrzebują. Witamina E ma właściwości przeciwstarzeniowe i pomaga zwalczać uszkodzenia komórek związane ze starzeniem się. Chcesz wiedzieć więcej o witaminach i minerałach? Zatrzymaj się i przeczytaj te wskazówki!

Witamina E może również zapobiegać zaćmie i chorobom serca.

Migdały, orzechy laskowe, szpinak i nasiona słonecznika są bogate w witaminę E.Chociaż większość ludzi chce jeść zdrowo, nie mają na to pieniędzy. Zażywając suplementy witaminowe i mineralne, pomagasz swojemu organizmowi pozbyć się tłuszczów zawartych w wielu produktach spożywczych. Pomoże to również w trawieniu pokarmów pełnych konserwantów i chemikaliów.Śledź liczbę przyjmowanych witamin i minerałów. Jeśli jesteś osobą, która przyjmuje dużo suplementów, możesz spożywać za dużo niektórych witamin lub minerałów. Zwykle dzieje się tak w przypadku witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, takich jak K, D, A i E. Jeśli niepokoi Cię ryzyko lub przyjmujesz recepty, powinieneś porozmawiać z lekarzem.Chociaż możliwe jest kupowanie suplementów witaminowych i mineralnych w wielu rodzajach sklepów detalicznych, niektóre z najlepszych ofert można znaleźć na stronach internetowych. Niezwykle ważne jest sprawdzenie wielu witryn i przeczytanie recenzji dowolnego suplementu, którym jesteś zainteresowany. Wiele informacji można również znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością.Upewnij się, że masz wystarczającą ilość niektórych witamin i minerałów w swojej diecie. W przypadku multiwitamin należy starać się uzyskać 100% wymienionej zalecanej dziennej dawki. Przyjmując maksymalną ilość, możesz upewnić się, że masz wystarczającą ilość niezbędnych witamin i minerałów w swojej diecie, aby utrzymać dobry stan zdrowia.Chociaż wszystkie witaminy i minerały są ważne, niektóre są jeszcze ważniejsze dla dorastających dzieci. Planując dietę swojego dziecka, upewnij się, że otrzymuje wystarczającą ilość witamin A, C i D, a także witamin z grupy B. Wapń i żelazo są również bardzo ważne dla organizmów rosnących dzieci.Wierz lub nie, ale przyjmowanie większej ilości witaminy nie jest korzystne i może być szkodliwe. W zależności od witaminy, duże ilości mogą mieć negatywne skutki i powodować problemy z działaniem przyjmowanych leków. Witaminę A, witaminę D i żelazo należy przyjmować w zalecanej dziennej porcji, a nie więcej.Teraz znasz już podstawy korzystania z witamin i minerałów, aby poprawić swoje zdrowie. Następnym krokiem jest dokładne ustalenie, z jakimi problemami zdrowotnymi musisz się zmierzyć i które suplementy będą działać. Czytaj dalej i ucz się, a wkrótce poczujesz się lepiej niż kiedykolwiek!