Prywatny detektyw, który zajmuje się dostarczaniem informacji, może korzystać z wielu źródeł, będzie to przykładowo internet, media społecznościowe, różnego rodzaju urzędy.

Obecnie możemy pozyskać bardzo wiele informacji korzystając ze źródeł ogólnodostępnych, przykładowo detektyw może prowadzić usługi związane z oceną sytuacji firmy. Przykładowo jeżeli przedsiębiorstwo chce rozpocząć współpracę z nowym partnerem, może dowiedzieć się czegoś więcej na temat jego historii, opinii o firmie.

Pozyskiwanie informacji przez prywatnego detektywa

W przypadku pozyskiwania informacji z zakresu wywiadu gospodarczego można korzystać z krajowego rejestru sądowego, wykorzystać monitor sądowy i gospodarczy, jak również centralną bazę ewidencji działalności gospodarczej. Oczywiście detektyw może skontaktować się także z pracownikami, konkurencją. Może dzięki temu postać raport, w którym zostanie uwzględnionych wiele istotnych danych związanych z kadrą menadżerską, ewentualnymi sprawami sądowymi, które toczyły się kiedyś wobec firmy. Może także sprawdzić, czy toczyła się sprawa związana z upadłością lub egzekucją finansową, dzięki temu może powstać raport pozwalający podjąć prawidłowo decyzję kontrahentom. Prywatni detektywi, którzy posiadają doświadczenie w zbieraniu tego rodzaju informacji, z pewnością będą wiedzieli czego szukać, na czym skupić uwagę, aby przygotować rzetelny raport na temat danej firmy.

Bardzo często sprawy dotyczą także rozwodów, kiedy detektyw zostaje wynajęty przez jednego z małżonków, którzy chcą sprawdzić, czy występuje zdrada, co mogłoby być użyte jako argument w rozprawie sądowej. Obecnie agencja detektywistyczna posiada wiele możliwości, jeżeli chodzi o obserwację osób, wykonanie zdjęć, czy też nagrywanie filmów. Prywatny detektyw powinien wiedzieć, jakie są przepisy prawa, które także ograniczają w pewnym stopniu pracę detektywa. Musi on pamiętać o prywatności, która przysługuje każdemu obywatelowi, detektyw musi pracować w taki sposób, aby nie naruszać dóbr osoby obserwowanej. Musi to robić także dyskretnie, aby nie zostać wykrytym.

Pozostałe informacje na temat usług prywatnych detektywów możemy znaleźć na stronie PrywatnyDetektyw.pl. Możemy znaleźć także informacje na temat ustalenia adresów zamieszkania lub też zameldowania danej osoby. Dodatkowo prywatny detektyw może zająć się również ustaleniem majątkowym, przykładowo kiedy dłużnik uchyla się przed zapłatą, może być to spłata kredytu zaciągniętego w banku czy też zaległości alimentacyjne.

Bezpłatne konsultacje – pomoc detektywa w Warszawie
Dyskretne usługi biura detektywistycznego

Detektyw Warszawa BDR

ul. Raszyńska 3
02-026 Warszawa
tel. 22 188 18 23
[email protected]