Piece pelletowe cieszą się obecnie coraz większą popularnością.

Tradycyjne kotły, które wykorzystują węgiel kamienny lub też brunatny powodują duże zanieczyszczenie powietrza oraz dużą ilość popiołów, który zostaje po spalaniu. W przypadku kotłów pelletowych mamy mniejsze ilości popiołu, dzięki czemu spalanie może odbywać się sprawniej, rzadziej będziemy musieli opróżniać nasz kocioł. Oczywiście pellet jest to paliwo odnawialne, które powstaje z trocin oraz różnego rodzaju dodatków, w tym przypadku powstaje także niewielka ilość popiołu, więc z pewnością będzie to dużo wygodniejsze od kotła tradycyjnego węglowego.

Zalety zastosowania pieców zasilanych pelletem

Automatyczne piece pelletowe

W tym przypadku możemy także zastosować podajniki automatyczne, które będę wsuwały odpowiednią ilość pelletu do kotła, dzięki temu będziemy mogli zautomatyzować proces spalania. Dzięki temu nie będziemy musieli schodzić często do kotłowni, aby uzupełniać wkład, z pewnością nowoczesne piece pozwalają także na bardzo dokładne spalanie paliwa, dlatego też możemy zaoszczędzić na pellecie. Obecnie piece wyposażone są w specjalne sterowniki, będziemy mogli ustawić temperaturę na specjalnym panelu kontrolnym, następnie kocioł będzie ją utrzymywał. Możemy obecnie także znaleźć modele kotłów, które możemy obsługiwać za pomocą urządzeń mobilnych.

Dużą zaletą kotłów na pellet jest możliwość jednorazowego włożenia dużej ilości pelletu, która będzie starczała nawet na kilka dni, dzięki czemu nawet kiedy wyjedziemy, kocioł nadal może podtrzymywać temperaturę, nie będzie ona spadała. Oczywiście kotły posiadają obecnie automatyczne zapalarki, dzięki czemu przy spadku temperatury w naszych pomieszczeniach kocioł sam się załączy, automatycznie będzie sterował spalaniem.

Oczywiście będziemy dobierali wielkość kotła pelletowego do naszych potrzeb, do wielkości naszego domu, wszystkich pomieszczeń, możemy zakupić je obecnie także przez Internet, przykładowo na stronie https://thermshop.pl/pl/c/KOTLY-PELLETOWE/1065. Znajdziemy tam różne kotły grzewcze, które opalane są pelletem. Obecnie jest to bardzo dobre rozwiązanie, piece są oszczędne, potrafią dokładnie spalać dostarczone paliwo, przy czym wymagają minimum obsługi.