Z biegiem czasu na naszej twarzy mogą pojawić się zmarszczki, nasza cera nie będzie wyglądała jak dotychczas.

Możemy zapobiegać nieco starzeniu się skóry stosując specjalne ćwiczenia, tak zwaną jogę twarzy, w tym przypadku będą to ćwiczenia polegające na rozciąganiu, masażu, jak również mimice. Dzięki temu możemy pobudzić skórę, mięśnie twarzy do regeneracji, nasza skóra stanie się bardziej sprężysta.

Łatwy sposób na odmłodzenie skóry

Jak joga twarzy wpływa na naszą skórę i mięśnie?

Jest to proste ćwiczenie, które może pomóc nam w pozbyciu się małych zmarszczek, spowolnimy także starzenie się skóry poprzez poprawę ukrwienia, przyspieszamy także proces usuwania toksyn. Z pewnością jest to ćwiczenie, które ma także działanie relaksacyjne, możemy wykorzystać olejki zapachowe, które będą wchłaniane do skóry, możemy zastosować także krem z witaminami. Ćwiczenia mogą polegać na naciąganiu części skóry na naszej twarzy, przykładowo na czole, zaciągamy skórę na 30 sekund następnie rozluźniamy, powtarzamy ćwiczenie wielokrotnie. Oczywiście możemy skupić się na różnych częściach twarzy, również na policzkach. Niekiedy możemy zauważyć, iż nasze mięśnie nieco wiotczeją, wówczas policzki mogą stać się bardziej obwisłe, dlatego ćwiczenie tego rodzaju będzie dobrym pomysłem w celu korekcji naszej urody.

Joga twarzy do ćwiczenia, które są bezinwazyjne, w tym przypadku nie musimy korzystać z usług chirurgii kosmetycznej czy też botoksu. Możemy pobudzając skórę, uzyskać bardziej zaczerwieniony kolor policzków, jest to także ćwiczenie, za pomocą którego możemy zregenerować nasze zmęczone oczy, zmniejszymy cienie pod oczami i kurze łapki. Naturalnie możemy wykonywać podobne ćwiczenia w okolicach szyi oraz dekoltu, minimalizując zmarszczki w tych częściach naszego ciała.

Na całym świecie joga twarzy zdobywa coraz większą popularność, są to łatwe masaże, do których nie potrzebujemy dodatkowych urządzeń, więcej informacji znajdziemy na stronie vizagojoga.pl/joga-twarzy-informacje. Dodatkowo są to ćwiczenia, które nie zajmują dużo czasu, możemy je wykonać rano lub też wieczorem, w ciągu 15-20 minut. Jest to bezinwazyjny lifting twarzy, który działa bardzo pozytywnie na skórę oraz na mięśnie, poprawiając ukrwienie uzyskujemy także bardziej pożądany kolor naszej skóry.