Noszenie aparatów ortodontycznych wyrównuje zęby, dzięki czemu łatwiej je czyścić zwykłą szczoteczką do zębów i nicią dentystyczną.

Oznacza to, że uwięzione zostaje mniej cząsteczek, a bakterie mogą zostać usunięte, zanim wywołają chorobę dziąseł. Masz kilka możliwości leczenia, jeśli chodzi o aparat ortodontyczny dla młodzieży lub osób dorosłych. Należą do nich aparaty metalowe, aparaty ceramiczne, aparaty lingwalne, a nawet aparaty niewidoczne.

Jeśli nosisz aparat ortodontyczny nie możesz jeść wszystkich pokarmów

Jest wiele dostępnych rozwiązań jeśli chodzi o aparat na zęby we Wrocławiu

Aparaty metalowe są najczęstszym rodzajem aparatów ortodontycznych i nosi je wiele osób. Są to urządzenia, które zawierają zabawne, kolorowe gumki na zamkach, są więc chętnie wybierane przez osoby młode. Aparaty ceramiczne mają bardziej stonowane kolory i bardziej przypominają odcieniem zęby, są bardziej dyskretne i wybiera je wiele osób dorosłych lub takie, które nie chcą, aby aparat rzucał się w oczy i był widoczny z daleka. Aparaty lingwalne to aparaty, które chowają się za zębami, dzięki czemu są niewidoczne. Niektóre osoby decydują się również na niewidoczne nakładki, które nosisz, aby poprawić wyrównanie i rozstaw zębów. To jedyna opcja, którą możesz samodzielnie zdjąć i założyć.

Najtrudniejszą częścią, jeśli chodzi o aparat ortodontyczny, jest wiedza, których pokarmów należy unikać. Prawdopodobnie przywykłeś do jedzenia dowolnych słodyczy lub przekąsek, ale nosząc aparat ortodontyczny będziesz musiał ograniczyć niektóre pokarmy, słodycze i przekąski.
W przypadku aparatów ortodontycznych należy unikać wszystkiego, co jest chrupiące, lepkie, gumowate lub zbyt twarde. Te pokarmy mogą zginać lub łamać przewody, powodując dodatkowy ból i niepotrzebną wizytę do ortodonty.

Z pewnością aparat na zęby Wrocław nie tylko poprawi ogólną estetykę zdrowia jamy ustnej, ale także zapobiegnie stanom takim jak próchnica zębów i choroby przyzębia. Krzywe zęby znacznie utrudniają prawidłowe czyszczenie, nitkowanie oraz eliminację płytki nazębnej i resztek pokarmów. Może to prowadzić do infekcji dziąseł, próchnicy zębów, a nawet chorób przyzębia.