Na przestrzeni ostatnich miesięcy otrzymujemy od naszych czytelników coraz więcej wiadomości z prośbą o omówienie zarówno właściwości jak i zastosowania tak zwanych szyb zespolonych. Jako, że zawsze wychodzimy takim prośbom naprzeciw, postanowiliśmy zagadnieniu temu poświęcić cały dzisiejszy artykuł. Serdecznie zapraszamy do jego lektury!

Szyby zespolone określa się w branży także mianem pakietu termoizolacyjnego. W lwiej części przypadków składa się on z dwóch lub trzech wysokiej jakości tafli szkła, które to oddzielone są od siebie ramką dystansową, dzięki której możliwe jest stworzenie pomiędzy nimi wolnej przestrzeni. Rozwiązanie takie pozwala na uzyskanie niezwykle wysokich parametrów izolacji termicznej oraz akustycznej, co z kolei przekłada się bezpośrednio nie tylko na znacznie wyższy komfort użytkowania danej przestrzeni mieszkalnej, użytkowej lub firmowej, ale także na zauważalnie niższe koszty ponoszone na dogrzanie poszczególnych pomieszczeń oraz utrzymanie w nich przez możliwie jak najdłuższy okres czasu zadowalającej temperatury. Jest to możliwe nie tylko dzięki zastosowaniu wysokiej jakości szkła, które to powleka się typowo specjalną powłoką odbijającą światło, ale także wypełnieniu przestrzeni pomiędzy poszczególnym taflami gazem szlachetnym (zwykle jest to argon), co pozwala na znaczną poprawę parametrów izolacyjnych gotowego wyrobu.

W zależności od producenta oraz wybranego modelu, odległości pomiędzy kolejnymi szybami mogą się zauważalnie różnić. Typowo są to dystanse na poziomie 6, 8, 10, 12, 14 lub 16 milimetrów. Coraz częściej między taflami szkła implementowana jest także tak zwana ciepła ramka, a więc element wykonany z materiału zapewniającego jeszcze lepszą izolację termiczną oraz ograniczającego ryzyko powstawania wysoce niepożądanych mostków termicznych.

Kiedy już odpowiedzieliśmy na pytanie odnośnie specyfiki wyrobów będących bohaterami naszego dzisiejszego wpisu, czas teraz odnieść się również do drugiej kwestii, a mianowicie – do ich zastosowania. Jak informują eksperci, możliwe jest ich zaimplementowanie tak w obiekcie mieszkalnym, użyteczności jak i w wielkopowierzchniowej fabryce, a więc wszędzie tam, gdzie kwestia absolutnie kluczową jest zadbanie o odpowiednią izolację cieplną oraz zwiększenie komfortu pracowników, osób odwiedzających, czy też domowników poprzez minimalizację panującego we wnętrzu hałasu spowodowanego dochodzącymi z zewnątrz dźwiękami o wysokim poziomie decybeli. Z własnych obserwacji stwierdzić możemy, iż szyby zespolone nadają się do tego celu wręcz perfekcyjnie – co prawda są one nieco droższe od swoich standardowych odpowiedników, jednakże uważamy że jest to jak najbardziej uzasadnione, gdyż umożliwiają użytkownikowi poczynienie niemałych oszczędności, jak również zwiększenie przyjemności płynącej z użytkowania danego obiektu na drodze jego wygłuszenia. Wszystkie osoby zainteresowane nabyciem tego typu produktów zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy to z radością udzielą wszelkich niezbędnych informacji, jak również rozwieją ewentualne wątpliwości niedające konsumentowi spokoju.