Każdy mężczyzna ma swój ulubiony styl, wybiera ubrania które najbardziej mu odpowiadają, stawia także często na wygodę, czasem także lubi ubrać się elegancko na specjalną okazję, nie zawsze musi być to garnitur, jednak elegancka koszula i marynarka będą podstawą.

Uniwersalna marynarka na co dzień

W szafie męskiej znajdziemy niejedną marynarkę, mogą one stanowić komplet garnituru lub też być to marynarki bardziej codzienne, mogą być noszone w chłodniejsze dni do koszuli oraz spodni dżinsowych. Naturalnie w tym przypadku także powinniśmy stawiać na jakość, dobrym pomysłem będzie oczywiście marynarka z dodatkiem wełny, będzie wówczas zyskiwała lepszą jakość ale także będzie cieplejsza co będzie ważne w jesienne dni. Naturalnie bardzo popularne są także marynarki sztruksowe, są to marynarki mniej oficjalne, ale także ciepłe. Warto zwrócić uwagę iż wielu mężczyzn chętnie wybiera kolory niebieskie czy brązowe, które dobrze pasują do spodni, brązowych butów. Oczywiście do tego rodzaju marynarki możemy także dopasować poszetkę, warto zwrócić uwagę na kolor koszuli która będzie zgrywała się z naszą marynarką.

Elegancka koszula do marynarki

Naturalnie każdy mężczyzna posiada także wiele koszul, mogą być to koszule jednolite, białe które będziemy nosili do garnituru, jednak warto zwrócić uwagę iż mężczyźni coraz chętniej wybierają inne kolory, mogą być to koszule jasnoniebieskie, które świetnie dopasują się do brązowej marynarki, z pewnością będzie to bardzo ciekawe połączenie, mniej oficjalne. Także koszula w cienką delikatną kratę również może być ciekawym dodatkiem do marynarki, oczywiście wszystko będzie zależało od tego jaki styl chcemy uzyskać, jaki rodzaje ubrania będziemy wybierali. Naturalnie stawiamy tutaj na bawełnę, len, powinniśmy nosić koszule z jak najlepszych materiałów co będzie zapewniało nam największy komfort użytkowania.
Koszule męskie ze stójką

Dodatki do koszuli i marynarki

Oczywiście do koszuli i marynarki będziemy potrzebowali także różnych dodatków, będzie to z pewnością pasek, oczywiście w szafie każdego pana powinien znajdować się czarny skórzany pasek. W zależności od tego jakie nosi buty czy też marynarki dobrym pomysłem będzie także wysokiej jakości pasek brązowy. W tym przypadku Oczywiście musimy stawiać na wysokiej jakości skórę. Warto także pamiętać iż paski także posiadają swoje rozmiary, dlatego też powinniśmy dobrać je odpowiednio do obwodu naszych bioder. Z pewnością każdy elegancki mężczyzna będzie nosił także zegarek, najczęściej będzie to zegarek wskazówkowy, na skórzanym lub stalowym pasku, w tym wypadku stawiamy na rozwiązanie klasyczne lub też na zegarki które będą wytrzymałe, wodoodporne, będą nadawały się także do nurkowania. Obecnie coraz częściej możemy zakupić także eleganckie smartwatche, charakteryzują się one często stalową kopertą, nawiązują oczywiście do wyglądu zegarków tradycyjnych, często grafika przedstawia tradycyjną kopertę ze wskazówkami także z datownikiem.

Kiedy nie mamy własnego pomysłu na zestawienie ubrań, możemy poszukać ciekawych stylizacji w internecie, przykładowo na stronie https://www.slupca.pl/sponsorowane/jesien-w-modzie-meskiej/. Oczywiście powinniśmy nasze ubrania łączyć odpowiednio pod względem kolorystycznym. Będziemy także chcieli uzyskać jeden ciekawy styl, mniej lub bardziej oficjalny. Warto zwrócić uwagę na kolorystyczny dobór marynarki, paska, butów czy też różnego rodzaju dodatków, krawata do naszej koszuli.