Istnieje wiele różnych szkód oraz nieprzyjemnych sytuacji związanych z samochodami.

Do ich grona można zaliczyć między innymi samozapłon lub podpalenie prowadzące do częściowego lub całkowitego zniszczenia pojazdu. Auto może mieć problemy z elektroniką lub płomień może przenieść się na nie z innego samochodu albo budynku. Niezależnie od przyczyny spalenia samochodu, można się przed tym chronić. Rozwiązaniem tego problemu jest wykupienie odpowiedniego wariantu polisy ubezpieczeniowej. Istnieją bowiem pakiety obejmujące ubezpieczenie auta od pożaru.

Spalony samochód – co z odszkodowaniem?

Pożar samochodu, a ubezpieczenie OC i AC

Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC to nie obejmuje ono pożaru pojazdu, ponieważ taki produkt obejmuje wyłącznie szkody w ruchu drogowym spowodowane przez innych kierowców. Oznacza to, że na odszkodowanie z OC można liczyć tylko w przypadku, kiedy pożar przeniesie się z pojazdu zaparkowanego obok. Ubezpieczyciel wybrany przez kierowcę tego auta wypłaci odpowiednie odszkodowanie. Ubezpieczenie OC nie zapewni odszkodowania w przypadku podpalenia czy też samozapłonu.

Akty wandalizmu, samozapłon oraz inne przyczyny powstania pożaru samochodu są uwzględniane w polisach ubezpieczeniowych Autocasco. Oczywiście nie każda polisa obejmuje wszystkie przyczyny powstawania pożaru auta, dlatego warto przejrzeć Ogólne Warunki Ubezpieczenia. W niektórych przypadkach firmy nie uwzględniają pożarów spowodowanych przez osoby trzecie. Po dokładnym zapoznaniu się z warunkami polisy, można ustalić czy spełnia ona konkretne wymagania właściciela samochodu.

Informacje na temat odszkodowania za spalony samochód można znaleźć w Internecie, na przykład na stronie http://ubezpieczenie24.org/pozar-auta-a-ubezpieczenie-jak-uzyskac-odszkodowanie-ac/. Co więcej w sieci dostępne są liczne rankingi i strony umożliwiające wyszukiwanie oraz porównywanie najkorzystniejszych ofert w tym zakresie. Dzięki temu możliwe jest znalezienie ubezpieczeń AC o odpowiednim zakresie i w odpowiedniej cenie.