Każda osoba, która ma blizny na twarzy i szuka możliwości ich usunięcia lub zmniejszenia ich widoczności, może zdecydować się na laserowe zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej.

Blizny, które kiedyś uważano za długotrwałe, można zminimalizować, a w niektórych przypadkach całkowicie usunąć dzięki postępowi w laserowym odnowieniu skóry.

Po zabiegu z użyciem lasera przestaniesz wstydzić się blizn na twarzy

Laserowa korekcja i usuwanie blizn po trądziku czy ospie

Niezależnie od tego, czy blizna jest wynikiem wypadku samochodowego, uderzenia w twarz, czy trądziku w okresie dojrzewania lub też zachorowania na ospę, można teraz osiągnąć niesamowitą poprawę tekstury i powierzchni twarzy za pomocą nowoczesnych terapii z użyciem lasera. Chociaż wiele osób wie, że laser jest z powodzeniem używany do przeprowadzania operacji, nie wiedzą, że może być również używany do celów kosmetycznych i estetycznych. Istnieje kilka rodzajów skutecznych terapii laserowych, a każda z nich jest stosowana w leczeniu różnych typów blizn. Jeśli uszkodzenie jest minimalne i dotyczy tylko powierzchni skóry, laser penetrujący ciepło do leżących poniżej tkanek skóry powoduje, że nierówna tekstura powierzchni staje się gładsza i bardziej napięta.

Jeśli blizna dociera do głębszych warstw tkanki, na powierzchnię skóry można zastosować różne zabiegi laserowe do korekcji blizn. Ciepło eliminuje starą warstwę skóry, promując nową, świeżą warstwę pod spodem, która ma piękną teksturę i koloryt. Rzadko zdarza się, aby usuwanie blizn, szczególnie głębokich śladów i zmian, było skuteczne już po jednym zabiegu z użyciem lasera. Konsultacja z lekarzem dermatologiem pozwoli dowiedzieć się, co możesz zrobić przed terapią, aby przygotować skórę do uzyskania pełnych korzyści z zabiegu laserowego. Postępowanie zgodnie z instrukcjami po pielęgnacji również zoptymalizuje wyniki. Większość klientów z bliznami potrądzikowymi najprawdopodobniej zobaczy pożądane rezultaty dzięki ablacyjnym laserowym metodom odnawiania powierzchni skóry. Taki zabieg można przeprowadzić podczas jednej wizyty, podczas gdy zwykle konieczne jest kilka sesji nieablacyjnych metod laserowej redukcji blizn.

Wizytę w salonie urody możesz wygodnie umówić online na stronie http://klinika-urody.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/zabiegi-laserowe/laserowa-korekcja-blizn. Z pewnością warto taki zabieg rozważyć, jeśli chcemy usunąć lub zmniejszyć widoczność blizn na twarzy.