Ketchup, plama z wina, a może po prostu kanapa wygląda już nieświeżo ? Są sposoby, aby doprowadzić ją do porządku. Czysta kanapa, narożnik, nienagannie wyglądający dywan to Wasz wizytówka.

Usługa prania kanap tapicerowanych

Najprostszym i wbrew pozorom w wielu przypadkach nie najdroższym sposobem na czyszczenia tapicerki kanapy jest zamówienie usługi. W każdym większym mieście znajdziesz ogrom ofert związanych z tym zadaniem. Przykładowo w Krakowie jest to firma czyszcząca kanapy https://czystyjaklza.eu

Wraz z zamówieniem prania kanapy, może od razy zlecić czyszczenie krzeseł, samochodu, dywanu i innych mebli czy rzeczy tapicerowanych w Twoim domu. Czasami koszt pianek, płynów i innych środków do czyszczenia a przede wszystkim niedoskonałe wyniki prób doprowadzania mebla do pierwotnego wyglądu w domu skłania do rozważenia takiego rozwiązania.

Usuwanie sierści i włosów

W tym celu najlepiej użyć mocnego odkurzacza. Jeśli włosy wbiły się w kanapę i nie chcą wyjść, warto pomóc sobie miękką szczoteczką do butów – wyczesywać włosy i jednocześnie wciągać je odkurzaczem. Pomocna może być także rolka do ubrań.

Odkurzanie

Domowy odkurzacz pomoże usunąć z powierzchni kanapy i z wszystkich wnęk nieczystości stałych. Warto zaopatrzyć się w końcówkę szczelinową. Dzięki niej wyciągniemy z wszystkich zakamarków wszelkie okruchy i inne nieczystości stałe.

Pranie materiału kanapy

Do pranie materiału pokrywającego kanapę możesz użyć specjalnych preparatów, które przeznaczone są do czyszczenia tapicerki domowej i samochodowej. Polecamy przetestować preparaty typu bonnet wraz ze ściereczką z mikro-fibry lub gąbki. W sklepach wiele jest środków chemicznych do usuwania brudu z kanapy (pianki, proszki, szampony) – często stosuje się je na wilgotno a potem odkurza na sucho. Wiele osób uzyskuje przyzwoite wyniki używając wody z niewielką ilością płynu do naczyń, mydła, sody oczyszczonej, lub soku z cytryny.

Niezwykle ważne jest, aby wszelkie plamy usuwać jak najszybciej. Jednak takie domowe sposoby na czyszczenie kanapy sprawdzą się, ale do pewnego stopnia zabrudzenia. Gdy brudu jest bardzo dużo, to możemy spotkać się z sytuacją, iż po naszych zabiegach powstają zacieki i plamy. Może być to na skutek tego, iż nie cały brud jesteśmy w stanie usunąć w ten sposób, a także pozostały w materiale detergent może powodować cienie. Zdarzyć się może sytuacja, iż po naszym czyszczeniu kanapy w domowym zaciszu, jej stan jest nie lepszy, ale wizualnie gorszy niż wcześniej. W takim przypadku nie pozostaje jak poprosić o pomoc specjalistyczną firmę.