Ciepła pogoda i nadmierne owłosienie na ciele to zdecydowanie dwie rzeczy, które nigdy nie idą w parze.

Wiele osób sięga wtedy po wosk lub regularnie się goli w celu pozbycia się niechcianych włosków w domu, ale może to wiązać się z pewnymi kosztami, takimi jak skaleczenia, oparzenia lub wrastające włosy. Po ukończonym cyklu zabiegów depilacji laserowej możesz nie mieć odrastających włosków nawet przez kilka lat, czasem znikną na stałe. Chociaż laser niszczy aktywnie rosnące mieszki włosowe, nie zapobiega to wzrostowi nowych mieszków włosowych.

Jak prawidłowo dbać o skórę depilowaną latem?

Depilacja laserowa w Warszawie to gładka skóra na długi czas

Najlepszą alternatywą dla wszystkich bolesnych i nieskutecznych prób pozbycia się niechcianego owłosienia na ciele jest laserowa depilacja. Jest to metoda nie tylko zapewniająca długotrwałe rezultaty, ale również bezpieczna i bezbolesna. Po odbyciu kilku sesji w odstępie kilku tygodni mamy gwarancję, że nawet 95 procent zbędnych włosków wypadnie i nie odrośnie nawet przez kilka lat. Aby osiągnąć najbardziej długotrwałe rezultaty, warto co kilka miesięcy udać się na zabieg przypominający, aby włoski nie odrastały. Po zabiegu ważne jest, aby porozmawiać z kosmetologiem o tym, jak chronić skórę po depilacji latem. Często zalecany jest krem z wysokim filtrem SPF 50. Dzieje się tak, ponieważ wystawienie leczonego miejsca na działanie promieni słonecznych może spowodować wystąpienie przebarwień.

Chociaż depilacja laserowa jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia ciała, są pewne rzeczy, o których należy pamiętać, decydując się na takie zabiegi latem. Najlepiej nie wykonywać depilacji laserowej na opalonej skórze, biorąc pod uwagę, że jeśli kolor skóry jest bardziej zbliżony do koloru włosów, wyniki są mniej wydajne. Jeśli planujesz zabieg depilacji z użyciem lasera, pamiętaj aby nie wystawiać się na słońce na tydzień przed i co najmniej przez tydzień po depilacji laserowej. Niezastosowanie się do tego może spowodować powstawanie przebarwień, pęcherzy oraz lub blizn na skórze.

Najlepszą i trwałą metodą na pozbycie się irytujących włosków na ciele jest depilacja laserowa Warszawadepilacja laserowa Warszawa jest miastem, w którym jest wiele salonów kosmetycznych oferującą taką metodę depilacji na różnych częściach ciała.