Dostawa wody do domu w galonach wydaje się wygodniejsza niż kupowanie jej w sklepie w 1,5-litrowych butelkach. Ale czy to najbardziej komfortowe rozwiązanie?

Coraz więcej osób ceni sobie komfort na co dzień. Często, gdy mamy możliwość wyboru, wolimy oszczędzić czas i przeznaczyć go na przyjemności i spędzenie czasu np. z rodziną niż poświęcić go na obowiązki. Tego rodzaju możliwość wyboru mamy w przypadku… zapewnienia wody pitnej sobie i naszym najbliższym. O czym mowa?

Woda w baniakach z dostawą do domu – plusy i minusy

Dźwiganie wody w butelkach plastikowych lub zgrzewkach ze sklepu bywa uciążliwe, zwłaszcza gdy nie mamy samochodu lub mieszkamy w bloku na wyższym piętrze bez windy. Staje się też problematyczne w przypadku osób starszych i tych, które mają problem z kręgosłupem i nie mogą dźwigać ciężkich rzeczy. Dlatego niektórzy decydują się na wodę z dowozem.

Woda w baniakach ma jednak swoje minusy. Jest ciężka, przez co nie każdy może obsługiwać dystrybutor. Ponadto, usługa zazwyczaj realizowana jest tylko raz w miesiącu. To sprawia, że musimy zamówić kilka baniaków (po otwarciu trzeba je opróżnić w ciągu 72 godzin), a co za tym idzie – znaleźć miejsce na ich przechowywanie.

Woda z dostawą do domu może być też kłopotliwa jeśli chodzi o ustalanie terminu dostawy. Trzeba go zaplanować i być w określonym dniu i o określonej porze w domu.

Kolejny krok w stronę wygody – filtrowanie wody!

Woda w galonach do domu jest zdecydowanie wygodniejsza niż codzienne kupowanie jej w sklepie. Czy jednak najwygodniejszym rozwiązaniem nie byłby dostęp do smacznej wody pitnej prosto z kranu? Istnieje taka możliwość!

Filtry przepływowe montuje się w punkcie poboru wody. Oczyszczają one wodę kranową z zanieczyszczeń mechanicznych, związków chemicznych chloru i ew. metali ciężkich. Co ciekawe, chronią one także sprzęty AGD przed działaniem kamienia. Pozwalają więc wydłużyć żywotność m.in. pralki, zmywarki, czajnika i ekspresu do kawy. Planujesz zakup filtra do wody? Wejdź na https://dafi.pl/blog/

Z kolei system Flow Comfort daje możliwość korzystania z wody filtrowanej tylko wtedy, gdy jej potrzebujemy. W jednej baterii – nazywanej trójdrożną – mamy możliwość regulacji i wyboru wody ciepłej i zimnej wodociągowej, oraz filtrowanej. Dzięki temu filtr starcza nam na dłużej.

Wodę można także filtrować za pomocą dzbanka z filtrem. W tym wypadku musimy jednak chwilę odczekać nim woda zostanie przefiltrowana. Mimo to, jest to dużo wygodniejszy sposób na pozyskanie smacznej wody pitnej niż wychodzenie po nią do sklepu.