Analizatory biochemiczne sprawdzają się zarówno w małych, jak i dużych laboratoriach, które idąc z duchem czasu, stawiają na zaawansowane systemy diagnostyczne. Jakie systemy sprawdzą się w średnich laboratoriach? Czego używać do najlepszej analizy surowicy krwi? Sprawdzamy!
Zaawansowana technologia diagnostyczna
Analizatory biochemiczne mogą być małymi, kompaktowymi urządzeniami, ale też dużymi sprzętami, które przypominają bardziej laboratoryjny mebel. Niezależnie od tego, jaką dokładnie formę przybiorą, najistotniejsze jest ich wnętrze. Laboratoria medyczne decydując się na ich zakup, wpływają na istotne przyspieszenie prac, a przede wszystkim ich znaczące doprecyzowanie. Dokładność analizatorów kryje się w precyzji dobierania odpowiednich cząstek do analizy konkretnej próbki.
Cobas 6000 dla średnich i dużych laboratoriów
Jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie i najlepszych analizatorów biochemicznych na rynku jest Cobas 6000. To modułowy system zintegrowany, który łączy w sobie możliwość badania immunochemii i chemii klinicznej. Jest w stanie analizować większość (ponad 90%), rutynowych badań z zakresu biochemii i immunochemii. Pozwala zatem na dokładną analizę surowicy krwi, a co więcej – robi to z dużą precyzją, w krótkim czasie. A te dwa czynniki są przecież kluczowe we współczesnej diagnostyce.
Cobas 6000 analizuje dane niezbędne do diagnostyki wielu chorób. Wykrywa niedobory elektrolitów czy enzymów, ale służy także do analizy substratów: cholesterolu, białka, bilirubiny, glukozy czy mocznika. To urządzenie idzie jednak dalej. Może analizować markery nowotworowe, wykrywać zakażenia HIV czy wspomagać diagnostykę chorób kardiologicznych, zaburzeń hormonalnych i anemii. Jak widać, zakres jego działania jest naprawdę szeroki.
Urządzenie zbudowane jest z trzech modułów, z czego każdy z nich jest w stanie wykonać ponad 100 analiz na różnych poziomach. Dzięki inteligentnemu zarządzaniu transportem próbek, Cobas 6000 działa naprawdę sprawnie i intuicyjnie. Co więcej – urządzenie można dostosowywać do indywidualnych potrzeb, między innymi rozbudowywać lub rekonfigurować poszczególne moduły. Z tego powodu Cobas 6000 sprawdzi się tak w średnich laboratoriach, jak w dużych placówkach, gdzie dziennie wykonywana jest bardzo duża liczba analiz.