Większości właścicieli aut wydaje się, że wystarczy raz na jakiś czas pojechać na bezobsługową myjnię samochodową by móc zachować cały pojazd w jak najlepszym stanie.

Nic bardziej mylnego, ponieważ o każdy element samochodu trzeba odpowiednio, a przede wszystkim systematycznie dbać. Karoseria naszego samochodu musi być odpowiednio czyszczona i zadbana by mogła cieszyć nasze oko swoim blaskiem przez jak najdłuższy czas. Większość z nas jednak nawet nie zastanawia się nad tym jak dbać o opony. Co więcej większość z użytkowników samochodów nie wie o tym, że opony powinniśmy również odpowiednio myć, a także zabezpieczać by wydłużyć ich żywotność do maksimum. Jakich środków powinniśmy używać do czyszczenia opon? Czego użyć by po umyciu opon odpowiednio je zabezpieczyć?
Czyszczenie opon wbrew pozorom jest dość trudne oraz czasochłonne, dlatego też przed rozpoczęciem procesu powinniśmy odpowiednio się do tego przygotować. Na pewno potrzebne nam będzie wiadro z ciepłą wodą, a także odpowiednią szczotkę z włosiem, które skutecznie spenetruje powierzchnię gumy czyszczonej opony. Po wstępnym zwilżeniu opony należy nanieść preparat na oponę, większość produktów jest wyposażona w specjalny atomizer, które pozwoli maksymalnie wykorzystać produkt na powierzchni opony jednocześnie go nie marnując. Następnie przy użyciu szczotki lub pędzla powinniśmy rozprowadzić środek po całej powierzchni opony. Jak dbać o opony naszego samochodu?

Większość ze środków czyszczących można spłukać już praktycznie po kilku minutach.

Istotnym jest by nie spłukiwać środka od razu, ponieważ musi on wejść w reakcję z brudem zawartym na oponie. Następnym krokiem jest obfite spłukanie opon. Kiedy powierzchnia opony już wyschnie powinniśmy użyć specjalnego dressingu, którego skład chemiczny powoduje, że na powierzchni opony tworzy się odpowiednia powłoka, która chroni oponę przed zabrudzeniem. Wszelkie produkty potrzebne do tych zabiegów znajdziesz na stronie https://detailingstore.pl/43-dressing-zabezpieczenie-do-opon. Szeroka gama produktów do pielęgnacji opon czeka na Ciebie w tym sklepie.